Bc. Tomáš Martínek

Fyzioterapie a relaxační studio 123KONDICE

Tomáš Martínek

Fyzioterapeut

Moje cesta světem fyzioterapie začala na 1. lékařské fakultě UK. Došel jsem na ni přes fotbalový stadion a atletickou dráhu, kde jsem získal několik medailí na MČR v mládežnických kategoriích a dostal jsem se do širší reprezentace. Bohužel, jak to bývá, také mě pronásledovala zranění, která mi však dala možnost nahlédnout do tohoto oboru z druhé strany, tedy pozice pacienta.

Obzvlášť zkušenost s bolestí pro mě byla a stále je velkým zdrojem touhy po poznání a pomoci druhým lidem tímto procesem snáze projít nebo se v něm lépe orientovat. Tento fenomén totiž nesouvisí jen s konkrétním zraněním či „diagnózou“ ale je potřeba se na něj zaměřit z více pohledů.

Během svého studia jsem měl možnost poznat práci s neurologickými, ortopedickými, interními pacienty. Nyní pracuji v Nemocnici Vršovice jako ambulantní fyzioterapeut, kde se setkávám s širokou paletou diagnóz. Dále externě spolupracuji s atlety ze Staré Boleslavi. Moje pozornost je zaměřena na veškeré bolesti pohybového aparátu, rád pracuji se sportovci. Dále se věnuji fyzioterapeutické péči o neurologické pacienty. Mám zkušenosti s rehabilitací pacientů po cévní mozkové příhodě, Parkinsonovou nemocí, specifickou i nespecifickou bolestí zad.

Ve své práci rád využívám kombinaci metod a přístupů, které jsem během svého studia a dalšího vzdělávání načerpal. Disponuji základy konceptů DNS, McKenzie, Bobath, SpiralDynamik, PNF, jejíž znalosti jsem si rozšířil online kurzem, a další. Při své práci se často snažím čerpat z nejnovějších vědeckých poznatků našeho oboru. Čtení odborných článků proto patří mezi mé hobby. Stěžejní pro mě ale zůstává komunikace s pacientem, která mnohdy odhalí nejvíce dílů z pomyslného koláče bolesti/zranění/problému, který spolu řešíme.

Mimo fyzioterapii rád sportuji (běh, cyklistika, cvičení, fotbal), cestuji, trávím čas s přáteli a rodinou ve společnosti dobrého jídla a kávy.

Absolvované kurzy:

4th IPNFA® ONLINE CONGRESS 2023

ADAM MEAKINS – The Shoulder: Complex doesn´t have to be Complicated